08 Nov

Вентиляційні установки з унікальною системою рекуперації тепла – найкраща економія

Сучасні вентиляційні установки – Заощаджують! Зараз можна легко використовувати енергію повітря повторно.

Це не просто ефективне рішення, але і можливість значно заощадити на опаленні та на енергоносіях. За все це відповідає рекуператор.

Що ж таке «рекуперація тепла»? Багато так і не знають, що ж означає це поняття. Але саме нові та сучасні вентиляційні установки дозволяють виконувати дійсно важливу функцію. Вони безкоштовно зберігають величезну кількість тепла в будинку. Якщо раніше відбувався даремний викид відпрацьованого повітря в атмосферу, то невеликий рекуператор забере все тепло і направить його в потрібне русло, а саме на підігрів припливного свіжого повітря. Це робота основна функція роботи взимку. А ось в літній час конструкція охолоджує тепле повітря, яке заходить в приміщенні.

Переваги вентиляційних установок з рекуперацією тепла від бренду MYCOND

Сучасні вентиляційні установки з рекуперацією тепла популярні завдяки легкому виконанню двох важливих завдань:

1) Забезпеченням свіжим повітрям приміщення;

2) Нагрівання повітря перед подачею його в приміщення.

Вентиляційні установки з рекуперацією бренду MYCOND можна використовувати в абсолютно різних будівлях.

Це можуть бути житлові та виробничі приміщення, складські бази та інше. Обладнання ефективне завдяки таким перевагам, а саме:

1) Подачею виключно чистого та свіжого повітря. Волога, різні домішки видаляються;

2) Конструкція має спеціально вбудовані фільтри проти пилу. Вони з легкістю видаляють всі речовини в повітрі  і навіть дрібних комах;

3) Рекуперація дозволяє значно обмежити втрати тепла;

4) Приміщення забезпечено необхідним якісним повітрообміном, і все це завдяки спеціальній автоматичній системі;

5) Безпека обладнання та високий шумовий захист;

6) Високий ККД.

Але слід пам’ятати, що ефективність такої конструкції можлива лише в тому випадку, якщо в будинку або в іншому приміщенні будуть встановлені енергозберігаючі вікна. Вони дозволяють домогтися герметичності приміщення. Тоді виходити повітря із приміщення не буде, і система вентиляції буде працювати на відмінно.

Прикладом роботи системи Mycond є його монтаж в звичайному житловому будинку. Ефективність обладнання становить 70%.

Стандарт енергозберігаючого будинку полягає в наступному: вентиляція запускає повітря в герметичний будинок, очищає його від різного роду негативних компонентів, зменшує вологість повітря і попереджає втрату самого тепла. Енергоспоживання зменшується, все це можливо за рахунок отримання тепла з утилізованого повітря.

Ефективність сучасних вентиляційних установок можна простежити і в тих приміщеннях, де є кондиціонери. Вони також дозволяють економно витрачати енергію для безпосереднього охолодження повітря.

Не варто також забувати про те, що обладнання вважається ергономічним.

Особливість роботи сучасних вентиляційних установок з рекуперацією

Як вже стало відомо, рекуператор являє собою якийсь теплообмінник, розміщений в вентустановці. Він з легкістю пропускає все повітряні потоки через себе. Є дві труби. За однією нагріте повітря проходить, а в іншій трубі знаходиться холодне припливне повітря. Дві труби розділяють тонкі пластини. Саме вони і відповідають за весь процес рекуперації. Система не вимагає додаткових енерговитрат. Таким чином, підтримується ідеальна температура. Економія теплової енергії, в залежності від інших факторів, може доходити від 60 до 90 %.

Давайте розглянемо такі характеристики на конкретному прикладі.

Якщо в міжсезоння температура повітря буде дорівнює +20 градусів, то за вікном температура доходить до 0 градусів. Проточне повітря через рекуператор дозволяє отримати температуру до +14,8 ° С. Щоб отримати необхідні + 20° С, необхідно додати ще 5,2 градуса. Саме на цю температуру і будуть йти витрати системи опалення. Ефективність рекуперації становитиме 74 %.

f

Якщо з будинком все зрозуміло, то ось з промисловим приміщенням все буде набагато складніше. Розглянемо все на прикладі. Візьмемо цех, до якого подається повітря в розмірі 16000 м3 / год. Ефективність рекуператора перебуває на рівні 59%. Припустимо, що в холодну пору температура досягає + 16° С, а в теплий сезон легко домогтися +24 ° С. Ціна на газ для підприємств становить 6840 гр. за 1000м3. Маючи такі показники легко скласти нагрів і ефективність використання рекуператора, з середньою температурою повітря в -2,1 ° С

Q = 16000 м3 / ч * 0,28 * 1,2 * (16 – (- 2,1)) * (1-0,59) = 39 895 кВт

З огляду на цк, 1 кВт електроенергії для нагріву повітря складе:

6840грн: 1000м3: 8,5квт / м3 = 0,80гр.

Таким чином, вартість забезпечення комфортного мікроклімату становитиме:

0,80 * 189 діб * 24 години * 39,895 кВт = 144 770,97грн.

А ось вартість обігріву приміщення без використання рекуператора виглядає інакше – 238 342,75 грн. Різниця, а в нашому випадку, економія, становить

353 100,38грн – 144 770,97грн = 208 329,41грн

Тепер розглянемо розрахунки для охолодження цехів влітку. Беремо такий же обсяг. При цьому робота і ефективність рекуператора значно знижується і становить 31%.

1,1379 гр / кВт * 123 діб * 24 години * 36,9 кВт / год * (1-0,31) = 85 525,55 гр.

Вартість охолодження повітря вентустановки без рекуперації дорівнює 123 950,08 гр.

Економія: 123 950,08 гр. – 85 525,55 гр. = 38 424,53 гр.

Типи рекуператорів

На сьогоднішній день на ринку можна знайти продукцію в наступних варіантах:

1) Рекуператор пластинчастий перехресно-точний.

Це надійний і якісний товар, який має високу ефективність до 70%. Його конструкція відома тим, що повітряні потоки абсолютно не перемішуються. У рекуператорі в процесі роботи формується якийсь конденсат. У самому приладі немає ніяких рухомих частин.

2) Рекуператор роторний.

Прилад ефективний, дозволяє досягати 80-85% економії. Ці повітряні потоки можуть сміливо перемішуватися. Але в цьому випадку конденсат відсутній. Важливо, що таке обладнання може з легкістю вирівнювати рівень вологості в самому приміщенні.

3) Рекуператор пластинчастий протиточний.

Це найнадійніший і найякісніший продукт. Він дозволяє з легкістю добитися ефективності в 90-95%. Дві різні потоки в конструкції не змішуються.

Слід зазначити, що вентиляція з використання рекуператора є ефективним вкладенням в майбутнє. Так, його вартість висока, вище існуючих аналогів. Але при цьому і економічний ефект набагато вищий. І таке вкладення зможе з легкістю окупитися вже протягом трьох років.

Детальніше про вентиляцію та рекуперацію дивитись тут: https://www.youtube.com/watch?v=bDXEDbAqzTc&list=PLWMsadx9SQHVzrKt_Vr4oKL279iPha1vz

Share this

Leave a reply