28 Feb

Як правильно підібрати сонячні колектори?

  Як підібрати сонячний колектор так щоб він працював а не просто висів на даху? Який вибрати щоб не помилитися? Як спроектувати так щоб не довелося переробляти?

Сонячний колектор вловлює сонячну радіацію і перетворює світлову енергію в теплову, яка застосовується для нагріву води. Плоский колектор повинен бути надійним, з терміном служби не менше 15 років.

Фотографія реально діючого сонячного вакуумного колектора с.Коблеве Відпочинкова база ‘‘Політехнік-3’’

Колектор повинен бути довговічним

Цей показник визначити не просто. Існує надзвичайно велика різноманітність типів побутових сонячних систем; матеріали, що використовуються при їх виготовленні, також дуже різні. Крім того, сфери застосування геліосистем і умови їх експлуатації суттєво відрізняються. Історія інженерних розробок геліосистем надзвичайно коротка, і в даний час експериментальні дані щодо терміну служби геліосистем і їх арматури практично відсутні.

Термін придатності колекторів передбачено 25 років, без зовнішніх  фізичних пошкоджень панелі, з регулярним обслуговуванням, чищенням від забруднення, чим більш агресивні кліматичні умови середовища в якому працює колектор тим менший термін експлуатації.

Температура навколишнього середовища

Температура навколишнього повітря (зовнішня атмосферна) вночі і вдень грає важливу роль при виборі належного обладнання. У холодних кліматичних умовах, де температура навколишнього середовища досягає точки замерзання води, ефективність вакуумних трубчастих колекторів вища в порівнянні з плоскими. У подібних умовах не рекомендується прямий нагрів води.

Користувачам радять вибирати систему з тепловою трубкою на основі технології ВСК або систему на базі плоского колектора з теплообмінником, якщо температура навколишнього середовища може опуститися нижче 2 ° С.

Бажана температура гарячої води

Купуючи сонячний колектор, ви повинні бути повністю впевнені, для якого часу року він призначений. Якщо ви хочете перейти повністю на цілорічне автономне опалення, і забезпечити свій будинок теплом навіть при суворих зимових морозах, в такому випадку потужність і загальна площа панелей повинна бути набагато більше, ніж при опаленні в весняний і осінній період року.

Можливо ви плануєте, що ваш “сонце-поглинач” буде працювати тільки для нагріву гарячої води для побутових потреб, а опалення здійснюватися від традиційних джерел.

     Не менш важливим пунктом при підборі “нетрадиційного” обладнання є розрахунок необхідної площі сонячних колекторів. Спочатку передбачається, що в літній і весняний період часу 1 м2 сонячної панелі вистачає для нагріву 60 літрів води до температури 55-60 градусів.

При обліку, що одна людина витрачає близько 50 літрів гарячої води в день, то для гарячого водопостачання будинку, що складається з чотирьох членів сім’ї, цілком вистачить 3-3,5 м2 сонячного колектора. Варто врахувати, що такий розрахунок стосується лише до нагрівання води, без опалення житлових приміщень.

     Ще однією особливістю підбору сонячних колекторів є вибір теплоносія (вода або антифриз). Вода, за своїми фізичними властивостями, в системах сонячного опалення використовується тільки для роботи при плюсовій температурі навколишнього повітря.

У зимовий час, коли стовпчик термометра опускається нижче нуля, щоб уникнути руйнування трубок і підтримки постійної циркуляції, замість води повинна заливатися “рідина незамерзайка” (антифриз).

Багато типів колекторів передбачають циркуляцію обох видів теплоносія. Такі моделі називають цілорічними. Дешевші варіанти адаптовані тільки для води або антифризу. Тим самим їх робота обмежена сезонними змінами клімату.

Висновком з даної статті ми можемо зробити те що не вартує підбирати сонячні колектори без спеціаліста.

Більше про сонячну енергію ви можете прочитати тут: /category/sonyachna-energiya/

Share this

Leave a reply