21 Mar

Робота теплового насосу

Монтаж Теплових Насосів

Тепловий насос являє собою пристрій, що об’єднує в собі джерело гарячого водопостачання, котел та кондиціонер. Основною перевагою використання теплового насосу є можливість використовувати низькопотенційну енергію від навколишнього середовища. Близько 80% від видаваної потужності тепловий насос фактично “випомповує» з навколишнього середовища.

Який принцип роботи у теплового насосу?

Робота теплового насоса полягає в переміщенні теплоти від джерела з низькою температурою, наприклад, вода, земля, повітря, до споживача з більш високою температурою. Його роботу можна порівняти із звичайним холодильником, який є в кожного вдома. Холодильник, перекачує тепло із внутрішньої камери до радіатора, який знаходиться на задній стінці, і ми користуємося холодом усередині холодильника. Принцип роботи холодильника і насоса однаковий, і в тому і в іншому є конденсатор, компресор, випарник і дросель, відрізняються лише параметри їх роботи. Тепловий насос – це холодильник, який працює «навпаки». Він переносить розсіяне тепло з оточуючого середовища у ваш будинок. У цьому і криється «чудо» – ККД набагато перевершує 100%.

Тепловий насос складається з 4 основних агрегатів:

випарник, конденсатор, дросельний клапан (понижує тиск), компресор (підвищує тиск).

Ці елементи з’єднані між собою трубопроводом. В трубопроводах з певним циклом  циркулює спеціальна речовина – холодоагент, який в одній частині циклу знаходиться в рідкому стані, а в іншій – у газоподібному. Холодоагент має дуже низьку температуру кипіння, проходячи через випарник, перетворюється з рідкого стану в газоподібний. Це відбувається при низькому тиску і температурі. З випарника газоподібний холодоагент потрапляє в компресор, де він стискається до високого тиску і його температура підвищується. Далі гарячий газ поступає в другий теплообмінник – конденсатор, де відбувається теплообмін між гарячим газом і теплоносієм із зворотного трубопроводу системи опалення будинку. Холодоагент віддає своє тепло в систему опалення, охолоджується і знову переходить в рідкий стан, а нагрітий теплоносій системи опалення надходить до опалювальних приладів.

Навколишній світ наскрізь просякнутий енергією.

І навіть тріскучий мороз має достатню кількість тепла. Тільки після досягнення абсолютного нуля (-273 ° C), з навколишнього середовища більше неможливо відібрати енергію. Теплові насоси, незалежно від пори року і погодних умов, беруть із навколишнього середовища накопичену в ньому сонячну енергію і використовують її для опалення приміщень. Цей принцип працює навіть найхолоднішою зимою.

До очевидних переваг теплового насоса можна віднести:

Економічність.

Низький рівень споживання енергії досягається за рахунок високого ККД. Величина ККД у теплового насосу набагато більше одиниці. Між собою теплові насоси порівнюють по особливій величині – коефіцієнту перетворення тепла (Кпт) серед інших його назв зустрічаються коефіцієнти трансформації тепла, потужності, перетворення температур. Він показує відношення одержуваного тепла до витраченої енергії. Наприклад, Кпт = 4,5 означає, що, підвівши до машини 1 кВт, на виході ми отримаємо 4,5 кВт теплової потужності, тобто 3,5 кВт природа пропонує нам безкоштовно. Теплові насоси найбільш ефективні в опалювальних системах з низькотемпературними характеристиками, наприклад, в системах підлогового опалення.

Екологічність.

Екологічно чистий метод опалення та кондиціювання як для навколишнього середовища так і для людей, що знаходяться в приміщенні. Агрегат не спалює паливо, значить, не утворюються шкідливі окиси типу CO, СO2, NOх, SO2, PbO2. Тому навколо будинку на ґрунті немає слідів сірчаної, азотистої, фосфорної кислот і бензольних з’єднань. Застосування теплових насосів – це збереження невідновлюваних енергоресурсів і захист навколишнього середовища, в тому числі і шляхом скорочення викидів СО2 в атмосферу. Та й для планети застосування теплових насосів – благо. Адже за великим рахунком, на ТЕЦ скорочується витрата палива на виробництво електрики. Фреони, які використовуються у теплових насосах не містять хлорвуглеводнів і є безпечними для озонового шару Землі.

Безпеку.

Немає відкритого полум’я, немає вихлопних газів, немає сажі, немає запаху солярки, виключений витік газу, розлив мазуту. Вибухати тут просто нема чому, не можна також учадіти або отруїтися. Жодна деталь не нагрівається до температур, здатних викликати займання горючих матеріалів. Зупинки агрегату не призводять до його поломок або замерзання рідин. Немає пожежонебезпечних сховищ для дров,  вугілля, мазуту або солярки.

Надійність.

В конструкції теплового насосу використовується мінімальна кількість рухомих частин у яких значний ресурс роботи. Його робота незалежить від постачання палива та його якості. Він захищений від перебоїв електропостачання. Практично не потребує обслуговування. Термін експлуатації теплового насоса становить від 15 до 25 років.

Гнучкість.

Тепловий насос може працювати з будь-якою циркуляційною системою опалення, а завдяки сучасному дизайну його можна встановлювати в будь-яких приміщеннях. Завдяки великому діапазону потужностей можна застосовувати теплові насоси для різних споживачів. Теплові насоси є реверсивними, вони можуть взимку забезпечувати будинок теплом, а влітку холодом.

Більш детальну інформацію ви можете отримати на нашій сторінці: /teplovi-nasosy-u-lvovi/

Share this

Leave a reply