16 Sep

Варіанти опалення: від печей до теплої підлоги

Опалення та його види: від печей до теплої підлоги

Найбільш древня система опалення у Львові вважаються пічки і п’єци. Така система, не відіграє основну роль в опаленні будинку, через нерівномірний розподіл тепла. Найбільш популярними вважаються системи водяного опалення, основний принцип яких, циркуляція теплої води по трубах. Існують котли з різними теплоносіями на різних видах палива. Більш рідкісним, але не менш ефективним є повітряне опалення. Електричне опалення в будинках є порівняно новим видом обігріву, при цьому нагрів приміщення може здійснюватися без теплоносія, електрична енергія перетворюється в теплову.

 

1

 

Водяне опалення

Іноді водяне опалення називають паровим, але це неправильно, так як парове це окремий вид і в якості теплоносія використовує не воду, а водяну пару. Навіть сама назва цих двох видів опалення, говорить про це. Тут же ми будемо розглядати саме варіант з рідким теплоносієм.

Принцип роботи системи водяного опалення полягає в тому, що вода або інший рідкий теплоносій, нагрівається в пристрої, що генерує теплову енергію (котлі або печі) і по трубах подається в різні приміщення будинку, нагріває їх (віддаючи тепло через радіатори або систему теплих підлог) і , охолоджуючись таким чином, надходить назад в генератор для нагріву. Таким чином, можна з одного місця опалювати весь будинок або певну його частину.

2

 

 

 

Генератори тепла

Як генератори тепла при водяному опаленні використовуються опалювальні котли різних конструкцій, які використовують різні види палива: на твердому або рідкому паливі, електричні або газові. Крім цього, часто для його пристрою використовуються різні регістри, змійовики, казанки та спеціальні порожнисті елементи, що закладаються в печі. При цьому опалення будинку виходить комбінованим: пічне плюс водяне. У цьому випадку підвищується ККД пічного опалення та, до того ж, за допомогою однієї печі або котла можна опалювати кілька кімнат. Такі печі можуть бути як короткочасного так і тривалого горіння.

Принципової різниці в монтажі системи водяного опалення будинку, в залежності від виду генератора тепла, немає. Можлива навіть установка двох або навіть трьох котлів в одній системі паралельно. Наприклад, газовий котел і твердопаливний або електричний. В такому випадку можна застрахуватися на випадок аварійного відключення електрики або газу або при необхідності ремонту одного з котлів під час опалювального сезону. Іноді, при наявності тарифікаційного електролічильника, включають електричний котел в нічний час, а вдень палять в котлі, що працює на твердому паливі.

Підбір потужності котла

Підбір потужності котла залежить від площі приміщення, конструкції зовнішніх захищень (стін, підлоги, горища, вікон і дверей)

Площа будинку Потужність котла в кВт
60-200 До 25 кВт
200-300 25-35
300-600 35-60
600-1200 60-120

 

Підлогове опалення

Водяна тепла підлога – це нова самостійна система опалення приміщень, сучасна альтернатива поширеним радіаторним і конвекторним видам обігріву. Пристрій водяної теплої підлоги являє собою мережу вмонтованих трубопроводів, наповнених гарячою водою, між бетонним, або дерев’яним перекриттям і покриттям підлоги. Детальніше про системи опалення можна прочитати в інших наших статтях  /category/opalennya/

Складається водяна підлога з полімерних труб, по яких циркулює тепла рідина, що подається з системи центрального опалення або газового котла. Від нагрітої поверхні підлоги повітря прогрівається і спрямовується вгору, забезпечуючи рівномірний розподіл тепла по всій площі. При цьому нижній шар повітря біля підлоги прогрівається сильніше, ніж верхній – під стелею, створюючи ідеальні для комфортного проживання людини умови.

3

Тепла підлога

Система водяної теплої підлоги має ряд незаперечних переваг, в порівнянні з радіаторними і конвекторними опалювальними системами:

Економічність.

Зниження енергозатрат на 20-30% в житлових будинках за рахунок невисокої температури теплоносія (30-50 ° C). При установці водяної підлоги в приміщеннях з великою площею та високою стелею економія на опаленні досягає 60% завдяки прогріванню повітря тільки на 2-2,5 м від рівня підлоги (робочої зони).

Комфорт.

Рівномірний прогрів приміщення від підлоги по всій площі дозволяє створити оптимальні для здоров’я людини температурні умови (+ 22 ° C на рівні ніг і + 18 ° C на рівні голови). За теплої підлоги приємно ходити босоніж, зручно бавитися з дітьми.

Безпека.

Приховані від доступу нагрівальні елементи роблять простір безпечним навіть для маленьких дітей, виключається ризик отримання травм або опіків від контакту з теплоносіями.

Естетичність інтер’єру.

Відсутність видимих частин опалювальних систем і приладів сприяє полегшенню в здійсненні проектів з перепланування і дизайну приміщення. Немає перешкод у вигляді радіаторів, які в разі нестиковки зовнішнього вигляду з концепцією інтер’єру потрібно ховати за декоративні панелі або зовсім змінювати на нові.

 

Поряд з перевагами водяна тепла підлога володіє також і недоліками:

Трудомісткість монтажу системи теплої водяної підлоги. Конструкція водяного статі монтується на підготовлену поверхню і являє собою кілька шарів різних матеріалів.

Імовірність протікання трубопроводу. Несправність усувається пошуком місця протікання рідини, в зв’язку з чим, доводиться повністю піднімати підлогове покриття.

Дублювання системи водяної підлоги додатковими опалювальними приладами в приміщенні. Фахівці не рекомендують використовувати теплу водяну підлогу в якості єдиного джерела тепла в будинку. Він може служити основним видом опалення тільки в добре утеплених будівлях з якісними склопакетами і щільними дверима. Однак, в місцях де провести монтаж теплої підлоги не є можливим, таких як сходи і невеликі коридорчики, додатково потрібно встановлювати радіатори або конвектори.

 

 

Share this

Leave a reply