10 Aug

Топ 5 питань, які варто задати собі обираючи сонячні колектора.

1.Як правильно вибрати сонячні колектора?

При виборі колектора необхідно керуватися принципом доцільності і найменшого терміну окупності обладнання.

Також можливо використовувати таблиці укрупнених показників по тепловтрат  і потребх в гарячій воді.

Чотири основні параметри є ключовими при підборі обладнання для систем сонячних колекторів за укрупненими показниками:

1.Площа поглинання сонячних колекторів;

2.Теплова максимальна потужність системи;

3.Перепад температур теплоносія на колекторі;

4.Ємність бака накопичувача.

2.Під яким кутом встановлюються сонячні колектора до горизонту?

Як правило, оптимальний кут установки сонячного колектора для цілорічної системи дорівнює широті місцевості, де знаходиться об’єкт.

Якщо гелиосистема проектується з пріоритетом на літній використання то кут установки повинен бути на 10-15 ° менше широти місцевості установки (м.Львів – 35-40 °).

При зимовому пріоритеті, відповідно, на 10-15 ° більше широти місцевості (м.Львів – 60-65 °)

3.Чи працює геліосистема при розсіяному сонячному випромінюванні, при похмурій погоді?

Сонячні колектора мають селективне (поглинаюче) покриття, яке вловлює широкий спектр сонячного випромінювання, від ультрафіолетового до інфрачервоного, ця особливість дозволяє працювати колектору навіть при розсіяному випромінюванні і виробляти теплову енергію навіть при похмурій погоді.

4.Чи ефективна геліосистема в зимовий час?

Геліосистеми працюють навіть при дуже низьких температурах – до -35 ° C якщо використовується теплоносій на основі пропіленгліколю / Природно, продуктивність геліосистеми в зимовий час знижується (таким чином  в залежності від конструкції і обладнання, що застосовується), але вони не втрачають своїх властивостей і продовжують нагрівати воду.

5.Чи може геліосистема забезпечити 100% потреби в гарячому водопостачанні та опаленні для житла?

На жаль неможе. Сонячні колектора можуть замістити 100% потреби в гарячій воді з травня по вересень, в зимовий час ця величина становитиме 30-40%. Протягом року заміщення геліосистемою потреби в ГВ може досягати 70-75%. Це пов’язано з тим, що в першу чергу продуктивність геліосистеми залежить від припливу сонячного випромінювання, яке змінюється, як протягом дня, так і протягом року. При цьому різниця між зимової та літньої сонячною активністю становить 5 разів.

Слід пам’ятати, що збільшення кількості колекторів в геліосистемі в зимовий час не призведе до зростання температури, оскільки в цей період року переважає розсіяне випромінювання. У той же час влітку (коли переважає пряме випромінювання) не пропорційні система, в якій споживання істотно менше продуктивності колекторів, накладає додаткові вимоги до системи утилізації тепла щоб уникнути закипання теплоносія всередині колекторів.

Більш детальніше про сонячні колектора ви можете подивитись в наступному відео: https://www.youtube.com/watch?v=L6E2AUoG4KA

Share this

Leave a reply