04 Dec

Тепла підлога – переваги, особливості, монтаж

Люди завжди прагнуть зробити свій побут більш комфортним, і тепло грає у цьому процесі значну роль. Ось чому опалення вважається одним з найважливіших критеріїв зручності побуту людини. Сьогодні винайдено дуже багато різних технологій, завдяки яким можна опалювати будинок максимально ефективно. Це електричні, газові, твердопаливні котли, колектори, сонячні батареї, теплові насоси та багато усього іншого. Але прогрес не стоїть на місці, тому з’являються нові технології, які забезпечують максимальній комфорт при найменших витратах.

На сьогоднішній день економне опалення є одним з найбільш актуальних питань не тільки у нашій країні, а й у всьому світі. Людство прагне максимального енергозбереження – переходу на альтернативні джерела енергії. Тому кожен повинен замислитись над тим, як оптимізувати опалювальний процес у своїй оселі. Річ у тому, що у квартирі або будинку є окремі зони холоду, які можуть приносити дискомфорт, навіть якщо повітря у помешканні досить прогріте. Це старі віконні рами, двері з поганою теплоізоляцією та звичайно ж підлога. Вона стабільно «краде» декілька градусів загальної температури. Іноді, якби не холодна підлога, опалення в будинку можна було б взагалі не вмикати, але мешканці відчувають дискомфорт та запускають котел, щоб зігрітися. Тому зробивши підлогу теплою, можна досягнути значної економії та комфорту.

Що треба знати про теплу підлогу

Багато людей вже мали нагоду оцінити переваги, які дає тепла підлога. Це економічна система, яка може використовуватися як основне опалювальне джерело, або як додаткове. З таким опаленням можна створити максимально комфортний мікроклімат оселі, досягти рівномірного прогрівання помешкання, адже радіатори частіше встановлюються під вікном, де втрачається значна частина тепла. До того ж, при стандартному опаленні у різних частинах кімнати температура повітря може відрізнятися. З теплою підлогою вам вдасться виправити цей недолік. До того ж, ця система дозволить вам жити за відомою народною мудрістю – тримаючи «ноги у теплі». Температура підлоги у даному випадку буде вище загальної десь на 2-3 градуси.

Останнім часом теплій підлозі віддають перевагу дуже багато людей. Вона ідеально підходить для опалення приватного будинку, але й мешканці квартир часто встановлюють такі системи. Їх головна перевага полягає в універсальності, адже теплу підлогу можна стелити під будь які види підлогового покриття: лінолеум, керамічну плитку, ламінат. Для квартир така опалювальна система має головну перевагу в тому, що не залежить від сезону. Нерідко їх встановлюють у ванних кімнатах, спальнях та дитячих. Ця система легко монтується та регулюється. До того ж, це досить економний різновид обігріву помешкання.

Варто відзначити, що серед систем теплої підлоги є свої різновиди. В цілому ж вони розділяються на дві категорії: електричні та водяні. Кожну з них слід розглянути більш детально.

Електричні системи теплих підлог

У електричних систем теплої підлоги немало переваг. Тому це досить затребуване опалення у Львові. Це можна пояснити тим, що в них дуже простий монтаж, до того ж, вони не займають багато місця. Такі системи встановлюються безпосередньо на бетонну стяжку. Вони прості в експлуатації, спокійно реагують на пил і висушування повітря. Користуватися такими пристроями дуже легко. Ви можете підтримувати необхідну температуру, управляючи спеціальнім регулятором, або налагодити автоматичне підстроювання системи при мінливих умовах зовнішньої середи. Такі опалювальні пристрої безпечні, не видають шуму, не бояться механічних ушкоджень та дуже економічні. Вони мають дуже довгий термін експлуатації, до 50 років. Але при сучасних тарифах на електроенергію це не зовсім вигідно.

Серед електричних опалювальних теплових систем є своє різновиди. Вони можуть бути

  • кабельні
  • стрижневі
  • плівкові
  • на основі металевої стрічки з аморфного сплаву

У кабельних теплих підлогах основним елементом є електричний кабель, який проходить крізь усю площу по спеціальним секціям. Аналогічно, у плівкових технологіях присутня вуглеводна або біметалічна плівка. Найбільш прогресивною вважаться система на основі металічної стрічки – вона економічна та має велику тепловіддачу, до того ж витривала, безпечна та стійка до корозії.

Особливості водяної теплої підлоги

У водяних системах монтаж опалення на підлогу завжди відбувається шляхом укладання гнучких труб під покриття. По ним проходить вода, яка нагрівається від газового чи електричного котла або спеціального колектора. Управління системою у даному випадку відбувається завдяки колекторній групі, яка розміщується у спеціальній шафі. Саме там буде розміщена стиковка нагрівальних труб з іншим теплопостачанням будинку. Труби виконують постачальну та зворотну функцію, тобто відбувається постійна циркуляція. Щоб потік був непереривним, використовують спеціальний насос. В цілому ж, це майже така ж сама опалювальна система, що й радіатори, але під підлогою.

Серед водяної теплої підлоги є дві групи: електро-водяна та класична. Класична описана вище – вона складаються з труб під підлогою та котла. У електро-водяних теплих підлогах нагрівальний елемент знаходиться усередині, уздовж всієї труби. Оскільки рідина прогрівається рівномірно по довжині труби, необхідності у циркуляційному насосі немає. Такі системи продаються вже повністю готовими до монтажу, залишається тільки розмістити та підключити їх.

Як встановлювати теплу підлогу

Якщо ви вирішили монтувати систему теплої підлоги у себе вдома, то для початку треба як слід підготувати поверхню. Насамперед річ йде про те, щоб вирівняти підлогу бетонною стяжкою. Також варто подумати про ізоляційні матеріали, щоб дорогоцінне тепло не йшло вниз, а підіймалося над підлогою. Для електричних систем підготовка набагато простіша, ніж для водяних. У другому випадку треба подбати про те, щоб було достатньо місця для прокладки труб та ізоляційних матеріалів. Також, якщо у вас планується водяна тепла підлога, монтаж треба вести з урахуванням того, що окрім теплоізоляції знадобиться ще гідроізоляція, адже труба може почати протікати. На цей випадок треба продумати захист, особливо якщо ви живете у квартирі, та під вами є сусіди.

Способи укладання теплої підлоги можуть відрізнятися. Найбільш поширені паралельний та спіральній. Другий варіант дозволяє досягти найбільш рівномірного прогрівання, хоча й відрізняється технікою укладання труб, у даному випадку проведення робіт більш складне.

Ще одним актуальним питанням є те, яке покриття обрати поверх теплої підлоги. У даному випадку слід опиратися на теплопровідність матеріалів. Вони не повинні «красти» тепло. Непогано підійдуть керамічна плитка та ламінат, а ось дерево не дуже гарний варіант.

Для тих, хто бажає встановити у себе вдома таку опалювальну систему, як тепла підлога, монтаж у Львові сьогодні пропонує багато фірм. Можна також спробувати самостійно закупити матеріал та провести установку, але це займе забагато часу. Досвідчені професіонали зроблять усе швидко та якісно, залишивши вас задоволеним.

 

Share this

Leave a reply