30 Mar

Система опалення будинку на базі конденсаційних настінних котлів

В усіх проектах інженерних систем стоїть завдання досягти максимальних показників в сфері енергозбереження не тільки за рахунок застосування сучасного обладнання, а також за рахунок раціонального підходу і оригінального технічного рішення перед поставленим завданням.

У цій статті мова піде про доцільність та ефективність застосування конденсаційних настінних котлів в системах опалення будинків і котеджів. Застосування який дозволяє знизити енерговитрати при експлуатації системи опалення будинку на 15%.

Принцип роботи

Принцип роботи конденсаційних котлів заснований на використанні фізичних процесів конденсації, при яких пар віддає тепло (енергію) поверхні, на якій конденсується в рідину. В цьому випадку можна отримати більше енергії, ніж при спалюванні палива в котлі.

При спалюванні палива в опалювальному котлі в складі димових газів, що викидаються в атмосферу, присутній водяна пара. Саме завдяки реалізації процесу конденсації водяної пари в конструкції котла і заснована вироблення додаткової теплової енергії конденсаційним котлом.

Основні переваги

Конденсаційні опалювальні котли мають наступні основні переваги перед своїми стандартними і низькотемпературними побратимами:

  • При роботі в конденсаційному режимі котел ефективніше використовує і передає енергію, отриману при спалюванні палива. Що дозволяє знизити енерговитрати в системі опалення будинку на 15% і отримати ту ж потужність, що і низькотемпературні, і стандартні котли.
  • Температура димових газів (продуктів згоряння) нижче, ніж у стандартних і низькотемпературних котлів. Дана перевага дозволила використовувати в системах опалення будинків і котеджів пластикові димарі, що істотно знижує капітальні витрати напристрій димовідвідної системи (тому що пластикові труби дешевші). При використанні стандартних і низькотемпературних котлів температура димових газів приблизно 160-180 ° С. В цьому випадку не уникнути застосування металевих димоходів, які дорожче пластикових.
  • При використанні автоматики можна об’єднати в каскад до 16 котлів та отримати котельню потужністю до 1,6 МВт. Цією теплової енергії досить, щоб забезпечити теплом цілий котеджне селище. Причому потужність в 400 кВт можна отримати з площі трохи більшій 1 м². При організації котельні, використовуючи котли, з’єднані в каскад, можна не тільки заощадити місце, але і в рази підвищити надійність системи опалення будинку. При виході з ладу одного опалювального котла автоматика розподіляє навантаження на інші. А в системах опалення будинків з одним котлом, при виході з ладу будь-якого елемента, система опалення перестає працювати.
  • Настінний конденсаційний котел може змінювати свою потужність в діапазоні від 11 до 100 кВт кВт. Ця особливість дозволяє уникати великих витрат на енергоресурси при використанні котла в системах опалення з непостійною потребою в теплоті на протязі певного періоду часу. Наприклад, в приватних будинках, котеджах і резиденціях в холодний період року котел працює на систему опалення будинку, систему приготування гарячої води та теплопостачання калорифера вентиляційної установки, використовуючи 100% розрахункової потужності. А в теплий період року тепло необхідно тільки на приготування гарячої води, яке складає близько 20% потужності системи опалення будинку. При використанні східчастих (НЕ модульованих) пальників, котел генерує надлишки тепла – це виражається в перевитраті енергоресурсів, що не відбувається в настінних конденсаційних котлах.
  • Настінний конденсаційний котел фактично є міні котельні в одному корпусі на відміну від підлогових котлів. У настінному котлі вже є насосна група, автоматика регулювання та безпеки. Для монтажу необхідно тільки підключити котел до системи опалення будинку і запустити його.
  • Ще однією перевагою конденсаційних котлів є мала вага котельного агрегату. Наприклад настінний конденсаційний котел Buderus Logamax GB162 номінальною потужністю 100 к
    Вт важить всього 70 Кг. Дана особливість дозволяє економити час монтажу, місце.
  • Для настінного котла не обов’язково облаштовувати спеціальне приміщення – котельню. Опалювальний котел можна легко розмістити на кухні. А його зовнішній вигляд чудово впишеться в будь-який дизайн-рішення будинку або котеджу.

Ми вважаємо, що використання настінних конденсаційних котлів в системах опалення будинків і котеджів дозволить заощадити не тільки на витратах на облаштування приміщення але і на експлуатаційних – при тому ж споживанні палива, котел видає на 15% більше теплової потужності. А разом з сучасними енергозберігаючими насосами можна забути про великі рахунки на енергоресурси.

Share this

Leave a reply