24 Sep

Сім способів змусити будинок використовувати енергію розумно

Основні способи заощадити на опаленні будинку.

1. «Закутати» будинок в теплоізоляційні матеріали

Енергоефективний і енергозберігаючий будинок має мінімальне енергоспоживання і може взагалі не потребувати опалення. Застосовуючи високоякісні матеріали для комплексної ізоляції стін, покрівлі, підлоги, стелі, горища, підвалу та фундаменту, усуваючи в конструкціях місточки холоду і утеплюючи вікна та двері, тепловтрати можна знизити більше ніж на 50%, а загальне енергоспоживання – на 25%. Використання ефективного теплозахисту дозволить скоротити річне споживання енергії з 250-350 до 100-150 кВт/год на квадратний метр житлової площі.

2. Встановити систему з вітрогенератора і сонячної батареї

Така система, встановлена на ділянці, дозволить повністю переключитися на автономне постачання і самостійно забезпечувати потреби в електроенергії і теплі. Припустимо, в будинку проживає сім’я з чотирьох чоловік. В середньому на неї треба 200-300 кВт. Для отримання такої потужності необхідно встановити сонячні батареї сукупною площею близько 10 кв.м.

3. Встановити тепловий насос

Агрегат забирає низькотемпературне тепло підземного джерела, щоб віддати його опалювальній системі будинку. Годиться і грунт, і підземні води, проте температура цього джерела ніколи не повинна опускатися нижче 1 С°. Все, що тепліше цієї позначки, підходить, щоб тепловий насос отримав його теплову енергію, підсилив і змусив працювати на обігрів будинку. Завдяки цьому пристрою до 75% енергії, необхідної для опалення будинку та нагрівання води, може дати природа.

4. Встановити систему повітряного опалення

У ній повітря нагрівається всередині повітроводу і дозволяє задавати свою температуру для кожної кімнати в будинку.

5. Установити програматори температури

Ці прилади одночасно стежать за комфортною температурою в будинку і знижують витрату електроенергії практично в два рази. Принцип їх дії – в раціональному споживанні енергії в різні проміжки часу: коли ви вдома, опалення підтримує потрібну температуру, коли ви пішли – програмований контролер знижує температуру в приміщенні до мінімально комфортної.

6. Наклеїти тепловідбивну плівку на вікна

Це оптично прозорий матеріал зі спеціальним багатошаровим покриттям, який встановлюється на внутрішню поверхню вікна. Плівка пропускає 80% видимого світла, а всередину приміщення відбиває близько 90% теплового випромінювання, що зберігає тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку.

7. Посадити навколо будинку дерева

Вони допоможуть захистити будинок від холодного вітру і зберегти в ньому тепло. Висаджувати дерева потрібно на такій відстані від стін, яка мінімум в два рази перевищує висоту дорослих рослин.

сонячні панелі

Share this

Leave a reply