16 Nov

Радіаторні терморегулятори

Сьогодні питання економії витрат на опалення є дуже актуальним. Люди вкладають значні кошти у придбання опалювальної техніки, яка бере мало палива, утеплюють оселі та використовують альтернативне паливо. Але немаловажне значення має також оптимізація роботи радіаторів опалення. Адже дуже часто вони працюють на повну та надають забагато тепла. До того, нерідко у кімнатах може бути присутнім так зване «вільне тепло», яке виділяється при використанні побутової техніки (телевізорів, комп`ютерів, плит). Тому дедалі частіше встановлююся радіаторні терморегулятори. Вони дозволяють контролювати прогрівання батареї залежно від потреб. Це дуже зручно та дає значну економію коштів.

Подібні терморегулятори встановлюють у різних кімнатах: спальнях, кухнях, дитячих, вітальнях. Вони забезпечують комфорт та дозволяють створювати зони з різним мікрокліматом у одній оселі. Такі пристрої дуже затребувані у приватних будинках, де опалення є автономним, та у багатоквартирних оселях, які користуються лічильниками опалення. В останні роки питання енергозбереження стоїть як ніколи гостро. А використання радіаторного терморегулятора дозволяє знизити витрати до 20 відсотків.

Різновиди радіаторних терморегуляторів

Сьогодні ринок контроллерів опалювання достатньо широкий. Присутні різноманітні моделі, від найпростіших, до автоматичних. В цілому ж можна виділити три основних категорії:

  • Механічні терморегуляторі з ручним управлінням. Ці моделі найпопулярніші серед тих, хто хоче отримати економне опалення без особливих витрат, адже вони доступні за ціною. Вони працюють за принципом звичайного вентиля з різницею в тому що, на терморегуляторі є цифри. Провертаючи рукоятку, можна регулювати температуру. Але такі моделі вимагають постійної присутності людини, їх не можна налаштувати автоматично.

  • Механічні терморегулятори з автоматичним управлінням. Ці пристрої відрізняються тим, що вони автоматизовані. Вручну ви ставите тільки максимальну температуру, все інше робить автоматика.

  • Електронні терморегулятори. Мають дисплей, на якому відображається поточна температура, яка йде від батареї. Ви можете налаштовувати зміну температур залежно від часу, такі пристрої повністю автоматизовані.

Також подібні терморегулятори відрізняють за способом отримання сигналу від теплоносія: безпосередньо або через повітря. До того ж в них може відрізнятися дизайн, розміри, форма тощо.

Як правильно обрати терморегулятор?

Це залежить від ваших потреб та фінансових можливостей.

  • Механічні моделі з ручним управлінням доступніші, але вони потребують постійного регулювання та багато уваги.

  • Електронні моделі більш комфортні у використанні, але їх вартість є вищою.

    Тому оптимальним вибором часто стають механічні регулятори з автоматикою. Деякі моделі дають користувачу можливість програмувати зміни температури на цілий тиждень. Ще однією важливою характеристикою є розмір різьби – він повинен відповідати параметрам труби.

Конструкція та принцип роботи радіаторного терморегулятора

Сам радіатор влаштований достатньо просто. Він складається з клапана та термостатичної головки (сенсора). Клапан може працювати як у ручному режимі, так і з термостатом. Він відкриває або закриває шлях теплоносія у секції радіатора. Температура батареї при цьому залежить від інтенсивності потоку. Зазвичай терморегулятори мають 5 положень, одиниця означає 14°С, двійка – 17, трійка – 20, четвірка – 23, п’ятірка – 26. Але це відносно, для різних моделей цифри можуть відрізнятися.

Як встановити терморегулятор

Встановлювати радіаторні терморегуляторі зручніше всього, коли проводиться монтаж опалення. Але можна робити його й тоді, коли радіатори вже встановлені. Місцем для її монтажу є вхідні магістралі радіаторів, які можуть бути виконані з алюмінію, сталі, біметалічних сплавів. Якщо система опалення однотрубна, рекомендується використовувати додаткову трубу. Перед тим, як проводити монтаж, слід спустити воду з системи, якщо вона у ній є. Терморегулятор встановлюють з тим розрахунком, щоб доступ до нього був простим та зручним. Спершу встановлюється клапан, а вже на нього надягається термоголовка. Треба сумістити спеціальні помітки та зафіксувати головку у гнізді. Про те, що вона достатньо зафіксована, сповістить клацання.

При встановленні радіаторного терморегулятора слід звернути увагу на те, щоб термостатична головка була розташована паралельно підлозі. Деякі монтують їх униз або вверх, але це неправильно, тому що у обох цих випадках на роботу терморегулятора буде впливати конвекція. У період, коли опалення приватного будинку або квартири не відбувається, регулятори слід тримати відкритими, щоб уникнути поломок.

Переваги використання радіаторних терморегуляторів

Перша та головна перевага – це значна економія витрат на опалення. За допомогою терморегулятора можна досягти зменшення витрат на 20%. До того ж, ви зможете встановлювати ту температуру у приміщенні, яка комфортна саме для вас, налаштовувати її залежно від своїх потреб. Це дуже комфортно та зручно. А якщо терморегулятор автоматичний, з’являється ще більше плюсів. Він дає можливість запрограмувати регулювання температури.

Наприклад, вночі можна максимально знижувати температуру, а вдень, навпаки, підвищувати. Також можна налаштувати мінімальний обігрів у ті часи, коли вас немає вдома. Також у багатьох моделей є позиція *, вона встановлює радіатор у режим не замерзання. Це актуально для тих випадків, коли ви поїхали з дому на деякий час, але хвилюєтесь, що система опалення може замерзнути. В такому випадку треба встановити терморегулятор у дану позицію, і радіатори будуть прогріватися до температури 7-8 градусів. Деякі моделі терморегуляторів також реагують на так зване «вільне тепло» та автоматично знижують температуру радіаторів при його виділенні.

Ще одним плюсом радіаторних терморегуляторів можна назвати простоту монтажу та використання. Вони встановлюються за лічені хвилини, а налаштовувати їх можна залежно від своїх потреб. Це дуже зручні пристрої для тих, хто цінує комфорт та прагне досягти максимального енергозбереження у своїй оселі.

Висновок можна зробити такий, що радіаторні терморегулятори дуже цінні пристрої для економії. Вони дають суттєвий ефект та дозволяють менше витрачати на газ, вугілля або інше паливо. Тому їх часто використовують для опалення у Львові та інших містах. Але для більшого ефекту слід придбати також економічні опалювальні пристрої.

 

Share this

Leave a reply