29 Feb

Оригінальний пелетний камін, який самостійно розпалюється, а паливо завантажується тільки раз на добу.

Поки що пелетний камін – дивина в наших будинках. Коштує такий агригат трошки більше ніж звичайний котел, проте надзвичайно економічний, не вимагає обслуговування, здатний замінити опалювальний котел і обігріти великий приватний будинок. А найголовніше стати прекрасним елементом інтерєру.

Про паливо

В даному присторої використовується таке паливо як пелети. Пелети – паливні гранули, спресовані з відходів деревообробної та целюлозно-паперової промисловості. Будучи виготовлені з чистої деревини без будь-яких хімічних добавок, вони мають очевидні переваги перед традиційними дровами: Невеликий розмір і однорідність гранул дозволяє повністю автоматизувати їх завантаження в котли і печі-каміни. Пелети володіють низькою вологістю: 8-12% проти 30-50% в порівнянні з дровами природної вологості. Пресовані гранули мають в півтора рази більшу щільність, ніж дрова. За рахунок більшої щільності і меншою вологості теплотворна здатність пелет в перерахунку на вагу в 1,6 рази вище, ніж у дров. Відповідно, нижче транспортні витрати. Гранули виготовляють з відходів, які раніше вважалися непридатними для використання, що допомагає зберігати наші ліси.

Про пелетний камін

Пелетний камін схожий на традиційну дров’яну топку тільки зовні. За своїм внутрішньою будовою пристрою і принципом роботи це зовсім інший, високоефективний і високотехнологічний опалювальний прилад. Основна особливість сучасного каміна на пеллетах – повна автоматизація процесів теплогенерації за рахунок контрольованої і примусової подачі палива (пеллет), а на деяких моделях і повітря, необхідного для горіння. А скляна дверка, яка дозволяє насолоджуватися видом палахкотіння вогню, в більшій мірі виконує декоративну функцію і лише зрідка використовується для обслуговування.

Два типи пелетних камінів: окремо стоячі та вбудовані

-Окремо стоячі укладені в власний корпус, що не вимагає додаткової обробки. Металевий кожух подвійний, для підвищення теплової інерційності і збільшення безпеки може бути облицьований зовні масивними керамічними панелями. Запас пелет, необхідний для 8-24 годин безперервної роботи каміна в залежності від режиму горіння, розміщують в ізольованій ємності у верхній його частині.

-Вбудований камін на пеллетах після повного монтажу зовні не відрізняється від дров’яної камінної топки, зовнішній корпус у нього відсутній, вогнище вбудовується в нішу або навколо нього встановлюється облицювання. Бункер великої місткості, якої вистачить на кілька діб, може бути встановлений всередині камінного облицювання або в сусідньому приміщенні.

Ємності для палива і золи в обидвох типах камінів схожі. Паливо подається в топку електрифікованим шнековим приводом. Крім бункера для палива є ємність для збору золи, яку періодично доводиться спорожняти вручну. Потрібно сказати, що пелети дають менше золи, ніж дрова, а достатній обсяг зольника дозволяє обслуговувати пелетний камін набагато рідше, ніж звичайний, при щоденній експлуатації раз в тиждень.

Топка виконується з товстої сталі або чавуну і має ребра для підвищення конвекційної тепловіддачі. В окремо розташованих камінах вона невелика за глибиною, адже позаду необхідно заховати двигуни, привід, бункер. Тому більшість подібних камінів топлять тільки пелетами і з закритимидверцятами. Топки вбудованих камінів, як правило, мають стандартний «дров’яний» розмір, додаткові пристрої розміщують зовні. Велика глибина дозволяє топити їх, крім паливних гранул, полінами з цільної деревини в режимі звичайної дров’яної топки.

Автоматикаx_330cb0d2

Автоматика складається з контролера, датчиків температури, електродвигунів, блоку розпалювання. Панель управління може бути встановлена на корпусі або винесена на зовні, стаціонарна або у вигляді пульта дистанційного керування. «Просунуті» моделі комплектуються електронними термостатами, програмованими таймерами, за допомогою яких можна задати режим роботи теплогенератора на багато днів вперед. Електронні блоки управління камінів дозволяють здійснювати дистанційне керування пристроєм.

Плюси і мінуси каміна на пелетах

  • Робота каміна відрізняється стабільним і точно налаштованим режимом теплогенерації, що дозволяє постійно підтримувати комфортну температуру в приміщеннях.
  • Робота такого каміна автоматизована, необхідно лише налаштувати параметри горіння, довантажувати паливо і видаляти золу з вказаною вище періодичністю.
  • Пелетні каміни компактні і безпечні, можуть бути встановлені в будь-якому приміщенні.
  • На відміну від опалювального котла, камін, крім утилітарної функції, доставляє своїм господарям естетичну насолоду.
  • ККД камінів на паливних гранулах досягає 95%, що помітно вище, ніж у кращих моделей дров’яних котлів.
  • Пелетний камін помітно складніший, а, значить, дорожчий звичайного.
  • Пристрій оснащений електродвигунами, механізмами, що рухаються, датчиками і електронікою які потребують періодичного технічного обслуговування.
  • Не можуть працювати за відсутності електроенергії та застосування звичайних дров неможливо.

Пелетні каміни мають теплову потужність в межах 3-22 кВт. У негазифікованих місцевості для опалення будинку площею 60-250 м2 буде вигідно використовувати камін. Роблячи вибір між пелетним і іншим видамо опалення, слід враховувати вартість палива в конкретному регіоні. До того ж ціна залежить від кількості придбаного палива: закупивши на весь опалювальний сезон, можна добре заощадити на оптовій знижці. Топити пелетами помітно дешевше, ніж газом і електрикою. Пелетний теплогенератор забезпечує набагато більш комфортний тепловий режим ніж твердопаливний котел, і економить час, а це теж чогось вартує. Наостанок скажемо, що пелетний камін – складний і потенційно пожежонебезпечний пристрій, тому його монтажем, а також технічним обслуговуванням повинні займатися кваліфіковані фахівці.

Share this

Leave a reply