31 Oct

Конденсаційний котел міфи і реальність.

Головну роль в системі опалення будинку відіграє газовий котел. Саме від його надійності і комплектації буде залежати чи комфортно буде у вашому будинку.

Конденсаційний котел – заощадження ваших коштів

Конденсаційний котел, за умов правильної експлуатації, забезпечуює енергозбереження до 30% в рік, а також мінімізує шкідливий вплив на навколишнє середовище і має найвищий ККД серед всіх газових котлів. Принцип роботи конденсаційних котлів був відомий давно, але почав користуватися популярністю відносно недавно. Основою поширення конденсаційних котлів став сплав стійкий до корозії (високоякісна нержавіюча сталь).

Розглянемо до прикладу звичайний газовий і конденсаційний котел. У газовому котлі продукти згоряння проходять через теплообмінник і віддають лише частину тепла. Конденсаційний котел використовує додатково пару яка утворюється в наслідок згорання газу і потім з повітрям і димовими газами викидається  назовні, конденсаційний котел відбирає тепло в пари методом конденсування вологи, чим власне і заслужив свою назву. Коли пара охолоджується вона перетворюється в конденсат, виділяючи при цьому певну кількість тепла. В звичайних котлах утворення конденсату призведе до його швидкого зносу і виходу з ладу, а для конденсаційного котла конденсат буде піднімати його ефективність. Таким чином ККД конденсаційного котла становить 110-112 % лише за використанням водяної пари яка  у інших газових котлах просто викидається в повітря.

4

Де взялося ККД конденсаційного котла у 110%?

Коефіцієнт корисної дії більше 100? Ця заява виробників викликає подив не тільки у пересічних користувачів а і в тих людей які орієнтуються в системах опалення. Отже, як правильно розуміти таку гучну заяву, адже ми знаємо ще зі шкільних уроків фізики що ККД не буває більше 100%. Існує таке поняття як вища і нижча теплота згорання палива, до прикладу нижча теплота згорання природного газу 33,29мДж/м3 а вища 36,97 мДж/м3 (дані різняться залежно від родовища газу і вмісту в ньому метану і домішок). Нижча теплота спалення і являється основною для визначення ККД. Так як в цілому світі для всіх котлів розрахунок ККД проводиться по нижчій температурі згорання, то закономірно що і для конденсаційнх він буде проводитися таким чином. А при порівнянні з звичайним котлом конденсаційний котел використовує 100% нижчої теплоти згорання палива і ще плюс 8-10% теплоти конденсації. До прикладу Vaillant VU INT 306/5-5  25кВт має ККД 108%.

5

Як працює конденсаційний котел

 1. Камера змішування
  2. Камера згорання
  3. Вентилятор пальника
  4. Керамічний пальник
  5. Трубки теплообмінника
  6. Конденсатозбірник

Проблеми з відведенням конденсату

Існує думка, що конденсат викликає багато проблем. Конденсат справді виділяється , але для його утилізації розроблена система для його видалення. Кількість конденсату залежить в першу чергу від потужності котла. Для того щоб приблизно оцінити кількість виділеного конденсату, ми можемо використовувати просту схему. Для спалення 1м3 газу необхідно 9 м3 повітря, в результаті чого виділяється  2 м3 водяної пари, з якої в виді конденсату можна отримати 1,6 л конденсату. Всіх лякає сам факт що при роботі котла виділяється конденсат і його потрібно утилізувати. Але ми забуваємо що при роботі звичайного котла він теж виділяється, димохідна труба вистигає зверху вниз, на стінках утворюється конденсат і стікає до котла. В конденсаційному котлі конденсат не завдає ніякої шкоди а перед викидом його в каналізацію його обов’язково нейтралізувати. Оскільки скидання конденсату в каналізацію без додаткової очистки недопустимо.

Чи потрібно спеціальний димохід?

Вважається що для конденсаційного котла потрібен спеціальний димохід з стійких матеріалів до кислоти (наприклад зі свинцю).

Насправді конструкція димоходів для конденсаційних котлів майже не відрізняється від конструкції для звичайних газових котлів з закритою камерою згорання. Завдяки закритій камері згорання продукти горіння видаляються примусово, що дає змогу підключити конденсаційний котел до таких димоходів як: коаксіальний, двотрубний, забору повітря з приміщення і видалення його через димову трубу. Єдина вимога до димоходів конденсаційних котлів це їх герметичність.

Отже, якщо ви хочете більше дізнатись про рішення, які б допомогли вам заощаджувати на опаленні,  дзвоніть, – 098 600 26 22, або пишіть на електронну скриньку office@tvoeteplo.com.ua.

Детальніше про конденсаційну техніку дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=L6E2AUoG4KA&t=32s

Share this

Leave a reply