21 Jan

Бойлер для гарячого водопостачання.

Водонагрівачі які використовуються для забезпечення житлових будинків гарячою водою по способу нагріву поділяються  на проточні та накопичуючі, схеми  підключення бойлерів є: пряма, комбінована, та непряма.

  • В проточних бойлерах – вода нагрівається під час того, як використовується гаряча вода.
  • В накопичуючих бойлерах – вода, яка в певній кількості була набрана в  ємність бойлера, нагрівається теном, і тільки після того надходить до споживача.

Проточні бойлери повинні монтуватись в «розрив» трубопроводу, накопичувальні ж  можна винести в окреме приміщення, що обумовлено габаритами та способами установки. Накопичуючий водонагрівач виробляють вертикального або горизонтального типу, в той час, як проточний – лише горизонтального.

Принцип дії.

Бойлер  гарячого водопостачання забезпечує споживача великою кількістю  гарячої води в різних житлових точках. Для цього в корпусі змонтований нагрівальний елемент (ТЕН або провід). Холодна вода поступає в прилад при номінальному тиску, нагрівається (в ємкості, або ж проточно), і доходить до користувача. Температура може коливатись від 50 до 75 градусів (в залежності від налаштувань). Відповідно, при розташуванні бойлера вище за змішувачі та проточних точок, прилад починає працювати як гідроакумулятор. Проте, це можливо лише при застосуванні накопичуючого водонагрівача. Потужність бойлера необхідно вибирати виходячи з можливостей електричної мережі. Якщо його потужність буде недостатньою, час нагріву води до необхідної температури буде збільшено.

Непряма та комбінована схема підключення.

Подібні системи добре зарекомендували себе при експлуатації в приватному секторі. При непрямій системі бойлер грає роль додатково обладнання,  основним елементом вважається двоконтурний газовий котел. Вода, нагріта котлом, поступає в прилад, де «догрівається» і готова до її подальшого споживання. В іншому випадку вона циркулюватиме по системі з заданою температурою, яку забезпечує бойлер.

Комбінована система подібна до непрямої. Відмінність в тому, що як бойлер, так і котел є основними приладами нагріву. Така система зручна тим,  що  при можливих перебоях, вони заміняють одне одного.

Особливості експлуатації.

Будь-який водонагрівач потребує поточного обслуговування. В основному це є наслідком його роботи, коли йде взаємодія води та електрики. В зв’язку з цим утворюється накип, яка згубно впливає на ТЕН, та на внутрішні стінки корпусу. Тому необхідно чистити прилад хімічним або ж механічним способом. Таку процедуру рекомендовано проводити раз в 2-3 роки.  Забруднення води також негативно впливають на нагрівач. Для виключення таких проблем рекомендується встановити фільтр грубої очистки. Він буде стримувати крупні фракції, не допускаючи їх в бойлер. Відповідно і сам фільтр потребує очистки, хоча б раз в рік.

 

 

Share this

Leave a reply