На сьогоднішній день, при постійному зростанні вартості палива та обмеженій його кількості, все актуальнішим постає питання впровадження альтернативних джерел енергії. Одним з варіантів застосування нетрадиційних джерел енергії є використання сонячного випромінювання для потреб гарячого водопостачання та опалення за допомогою сонячних колекторів. Для максимально ефективної роботи сонячного колектора необхідно правильно змонтувати усю геліосистему.

Вимоги до розташування колектора.

Кут нахилу сонячного колектора до горизонту є постійним і вибирається за умовами роботи системи. Для системи, що працює цілий рік кут нахилу колектора дорівнює географічній широті даної місцевості, для працюючої тільки в літній період – широті місцевості мінус 15o, а для працюючої тільки в зимовий період – широті місцевості плюс 15o.

Вибір місця установки сонячних колекторів.

Сонячні колектори можуть бути встановлені на даху, на стінах будинку і навіть на землі. Перед установкою сонячних колекторів, необхідно ретельно обстежити майданчик для їх установки. Найчастіше колектори встановлюються на дах будівлі, рідше – на стіну або козирки. Головна вимога до майданчику, щоб він не затінювався протягом всього дня. Ми рекомендуємо відсутність будь-яких предметів, що створюють тінь, вище 20 градусів від нижньої частини сонячних колекторів.

Монтаж сонячних колекторів

При установці колекторів необхідно, по можливості, витримати оптимальний кут нахилу для забезпечення високого ККД. При монтажі на горизонтальній площині щоб уникнути взаємного затінення між рядами сонячних колекторів слід також дотримуватися кроку між рядами колекторів.

монтаж сонячних колекторів Львів

Встановлення сонячних колекторів.

При монтажі колекторів на даху, в даху робиться кілька отворів для трубопроводів, після прокладки яких, необхідно надійно герметизувати місця проходу крізь покрівлю. У деяких випадках, колектори можуть бути встановлені на даху, а трубопроводи проходити по вертикальній стіні. Такий спосіб установки сонячних колекторів дозволяє виключити порушення герметичності покрівельних конструкцій.

Розширювальний бак повинен бути встановлений з манометром і групою безпеки для контролю тиску в системі. Запобіжний клапан повинен бути розміщений в місцях, доступних для обслуговування, монтажу і демонтажу.

Заправка колектора теплоносієм проводиться тільки в холодні колектори щоб уникнути внутрішнього теплового удару. Теплоносій повинен надходити в колектори знизу. Швидкість заповнення повинна бути мінімальною і забезпечити безперешкодний вихід повітряних пробок до повітряного клапану у верхній точці системи.

Протягом декількох днів необхідно перевіряти рівень заповнення системи теплоносієм і при необхідності поповнювати його. Теплоносій повинен повністю заповнити колектори та випускні трубопроводи системи. Після підключення колектора до трубопроводів системи, її заправки і перевірки герметичності всіх з’єднань необхідно, щоб уникнути тепловтрат, ретельно теплоізолювати всі фітинги і трубопроводи.

Встановлення системи управління (контролера геліосистеми).

Контролер встановлюється головним чином для визначення різниці температур між водою в нижній частині бака накопичувача і гліколю у верхній частині сонячних колекторів. Головним його завданням є включення циркуляційного насоса, якщо різниця температур між цими точками системи досягла певного значення. Також контролер здійснює інтелектуальний контроль і автоматичну роботу системи: регулює рівень води в баку (відкриває клапан подачі води з водопроводу), забезпечує підтримку заданих параметрів температури нагріву рідини в баку (в електричній системі, обладнаної теном, включає електронагрівач при недостатності нагріву води сонячною енергією). Витратомір в геліосистему встановлюється для контролю потоку теплоносія в сонячному колекторі. Дозволяє встановлювати потрібну швидкість теплоносія і значно збільшувати ефективність сонячного опалення. Сонячна система повинна працювати з тиском, що не перевищує 5 бар. Система повинна бути зібрана таким чином, щоб при тиску більш, ніж 8 бар – відбувався випуск надлишкового тиску, а також випуск гарячої води з бака при досягненні температури 95° С.

При правильному встановленні та налаштуванні геліосистеми вона не вимагає втручання в свою роботу.
Наша компанія заохочує прагнення населення нашої країни до впровадження альтернативної енергетики. Ми раді, якщо надана інформація допоможе Вам забезпечити свій будинок затишком і теплом, та дозволить вам заощадити на комунальних витратах.