Тепловий насос – це система, за допомогою якої можна переносити теплоту від холоднішого середовища до теплішого, збільшуючи температуру останнього. Теплові насоси є альтернативними джерелами енергії, що дозволяють отримувати дешеве тепло без шкоди для навколишнього середовища.

Тепловий насос включає в себе чотири основних елементи: два теплообмінники: конденсатор і випарник, дросель клапан (понижує тиск в трубопроводі), – компресор (підвищує тиск в трубопроводі). Ці елементи з’єднані між собою замкнутим контуром трубопроводу. Де циклічно циркулює теплоносій, який в одній частині циклу являє собою газ, а в іншій – рідину.

Теплові насоси повітря/вода як джерло енергії для опалення використовують зовнішнє повітря., Принцип дії теплового насоса заснований на отриманні тепла від зовнішнього повітря і передачі в систему опалення будівлі. При встановленні теплового насосу Ваша система опалення перетворюється в екологічну та економну.

Виникає питання: як отримати теплову енергію з холодного повітря?

Насправді принцип роботи теплових насосів грунтується на дуже простій і поширеній технології. Теплові насоси працюють так само як і будь-який холодильник, використовуючи цикл стиснення теплоносія.

Така установка не тільки опалює приміщення і забезпечує потреби гарячого водопостачання, а й здатна охолоджувати будинок в літній час. Робота теплового насоса відбувається наступним чином: вентилятор нагнітає атмосферне повітря в зовнішній блок, де воно обдуває випарник. Він під’єднаний до замкнутого циркуляційного кола, що містить теплоносій, який випаровується при дуже низьких температурах. При обдуванні випарника зовнішнім повітрям, теплоносій, циркулюючи в випарнику установки, випаровуючись «знімає» низькопотенційне тепло.

Нагріваючись всього на кілька градусів теплоносій з рідкого стану переходить в газоподібний, теплоносій з тією кількістю теплоти проходить через компресор, що створює тиск. У результаті підвищення тиску газ стискається, його температура при цьому збільшується в рази, завдяки чому в наступному за компресором конденсаторі теплоносій здатний передати воді з внутрішнього контуру, тобто контуру системи опалення чи системі гарячого водопостачання, необхідну теплову енергію. Одночасно з цим теплоносій перетворюється в рідину, яка готова до переходу в газоподібний стан для того щоб відібрати наступну порції тепла. На малюнку нижче представлена схема роботи теплових насосів.

теплові насоси львів

1 – конденсатор, 2 – дросель, 3 – випарник, 4 – компресор

 

Теплові насоси здатні виробляти більше енергії, ніж вони споживають, використовуючи наведений цикл, щоб поглинати теплову енергію з зовнішнього повітря чи грунту і передавати його до системи опалення. Тепловий насос здатен брати теплову енергію з одного місця, «стискати» її, і віддавати у інше місце, згідно із зображеним принципом дії. 75% тепла береться з навколишнього середовища, тобто повітря або землі, а 25% енергії  споживається з електромережі при функціонуванні теплового насоса.